Невідворотно наближається 1 вересня, тому серпневі перегони під назвою «Підготовка до школи» у розпалі.
Найважче батькам першокласників, адже все потрібно зібрати з нуля. Костюм для хлопчика чи дівчинки коштує від 450 грн., на взуття потрібно виділити не менше як 250 грн., спортивний костюм і взуття також зажадають від 500 грн. Поспілкувавшись із однією мамою, почула цікаві способи зекономити, якщо це діти старші. До спіднички підшила вона додатковий ярус, а спортивні штанці вкоротила до бриджів, на теплий період вистачить, також довгий рукав блузки став коротким. Думаю, ви маєте свої ідеї.
Особлива стаття видатків – канцтовари. Найцікавіше, що сьогодні діти дуже мало хизуються ручками, олівцями тощо, до речі як і одягом. Престижу додають технічні засоби, але не поспішайте бігти купувати смартфони останньої моделі, бо на перших порах навчання в школі ці засоби мають звичку падати-розбиватися, кудись-діватися, кимось-крастися і найогиднішу – ніколи-не-знаходитися. Головним критерієм під час придбання того чи іншого виду канцтоварів має бути зручність.
Ручка повинна поміщатися в руці дитини, простенька, але щоб легко писала. До речі, бажано до пеналу покласти пару ручок, бо як показує практика, на відміну від учня середньої ланки, в якого під час контрольної роботи повідомлення вчителю «а у мене ручка не пише» викликає задоволення, у першокласника подібна ситуація прирівнюється до трагедії світового масштабу. Лінійку бажано вибрати дерев’яну, вона не ковзає по аркушу. Олівці (як простий, так і кольорові) повинні писати м’яко. Клей краще придбати в маленькому тюбику, бажання запастися клеєм на всі роки навчання обертаються на привід придбати нові брюки або спідницю вже в першому семестрі. Зверніть увагу на пластилін. Були випадки, коли вчитель хвилин п’ять(!) намагається розім’яти пластилін, а той уперто не здається, що вже говорити про зусилля дитини. Ця стаття видатків становитиме від 750 грн.
На чому не можна економити, так це на рюкзакові. По-перше, він повинен тримати форму, тобто ортопедичний, що забезпечує гарну осанку першокласника. По-друге, зберігати охайний вигляд підручників та зошитів. По-третє, бажано дві-три кишеньки зовні, куди дитина зможе покласти ключ, цукерку… тобто речі першої необхідності. По-четверте, наявні світловідбивачі, з огляду на зимовий період, коли темніє рано. Такий рюкзак коштує від 550 грн.
Не варто закуповувати величезну кількість зошитів, тому що супутниками до деяких підручників ідуть зошити з друкованою основою. То ж варто спочатку проконсультуватися із вчителем.
На останок зазначу, не соромтеся радитися з продавцями щодо товару, вони з радістю допоможуть вам узгодити кількість, якість і суму, яку ви плануєте витратити на покупку.
Під час свята Знань ми почуємо слова:
– Дорогі наші першокласники, дорогі діти…
Хто ж сумнівається? Вони дійсно дорогоцінні для нас, батьків.
С.Мудра.
Немає коментарів:
Дописати коментар